Zmarł Jerzy Polak.

JPolakW dniu dzisiejszym (15.05.2021) zmarł w USA, w wieku 68 lat, Jerzy Polak. Urodzony w Jaśle. Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych w 1988 r. pracował w Hucie Szkła, potem w Ośrodku Badawczo – Rozwojowym „Gamrat – Erg”. Po wprowadzeniu stanu wojennego za zorganizowanie strajku został dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Organizował  druk niezależnych wydawnictw w stanie wojennym. Za

działalność związkową aresztowany na kilka miesięcy w 1983 r.

W USA „żył sprawami jasielskimi i polskimi”, angażował się w akcje poparcia dla swej pierwszej Ojczyzny. Był szefem Klubu Gazety Polskiej w Stamford (Connecticut) i działaczem w środowiskach polonijnych. Pomagał wielu Jaślanom podczas ich pobytu za oceanem. Ostatni raz był w Polsce nieco ponad rok temu reprezentując amerykańską Polonię w inauguracji kampanii wyborczej Prezydenta Andrzeja Dudy przed ubiegłorocznymi wyborami.

Odszedł od nas człowiek niezwykle uczynny i koleżeński. Takim zapamiętają Go jego znajomi, współpracownicy, koledzy z „Solidarności”.

 

KOLEGO JURKU ! SPOCZYWAJ W POKOJU !

NIECH PAN WYNAGRODZI CI ZA TWOJĄ ŻYCZLIWOŚĆ I PRAWOŚĆ.

 

W najbliższą środę – 19 maja b.r. w kościele p.w. Św. Stanisława B.M. o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. za spokój duszy śp. Jerzego Polaka, na którą zapraszamy przyjaciół i znajomych Jerzego.

 

Zobacz również:

 

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Jerzego Polaka

 

 Żal i niedowierzanie. Odszedł Jerzy Polak

 

Odszedł Jerzy Polak – bohater jasielskiej „Solidarności”

 

 

Dodaj komentarz