70 rocznica urodzin Jerzego Polaka.

70 rocznica urodzin Jerzego Polaka.

Utworzony:
Komentarze:
Kategoria:

10.01.2023
0
Spotkania

W dniu 6.01.2023r. minęła 70 rocznica urodzin śp. Jerzego Polaka, jaślanina zasłużonego działacza jasielskiej „SOLIDARNOŚCI” szczególnie w czasie stanu wojennego. W tym dniu na jasielskim cmentarzu przy grobie rodziny Polaków i symbolicznym dla śp. Jerzego, który zmarł i został pochowany 15.05.2021r. w USA spotkali się koledzy i przyjaciele. Uczestnicy wspominali zarówno działalność opozycyjną zmarłego w Polsce jak i Jego zaangażowanie w sprawy polskie jako przewodniczącego Klubu „Gazety Polskiej” w USA.

Kolega Jerzy Polak za swą działalność w dniu 9.12.2020 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Izba Pamięci NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” w Jaśle nosi Jego Imię.

Czytaj więcej

Spotkanie noworoczne.

Spotkanie noworoczne.

Utworzony:
Komentarze:
Kategoria:

10.01.2023
0
Spotkania

W dniu 4.01.2023r. odbyło się spotkanie noworoczne członków i sympatyków Stowarzyszenia. Dzięki uprzejmości dyrektora I LO w Jaśle p. Jacka Nawrockiego mogliśmy skorzystać z jednej z sal lekcyjnych liceum.

Witając zebranych prezes Kazimierz Rozenbeiger złożył życzenia noworoczne zebranym oraz przekazał życzenia, które napłynęły do Stowarzyszenia od osób prywatnych i instytucji z Polski i zagranicy. Tradycyjnie już jak co roku otrzymaliśmy piękne życzenia od ks. dr Stanisława Marczaka, które drukujemy poniżej.

Czytaj więcej