Andrzej Duda wyruszył z Jasła po zwycięstwo.

W piątek, w ostatnim dniu kampanii wyborczej Andrzej Duda odwiedził kilka miejscowości na Podkarpaciu. Rano odwiedził Winnicę Jana w Zarzeczu, a następnie zawitał do Jasła. W okolicach zielonego rynku prezydenta RP entuzjastycznie przywitały tłumy mieszkańców miasta i okolic.

Prezydent w krótkim wystąpieniu zachęcał niezdecydowanych do udziału w  wyborach i poparcie Jego kandydatury.

Bardzo jestem państwu wdzięczny za ten niezwykły entuzjazm. Dziękują za to ogromne wsparcie. Przyjechałem tutaj prosić państwa, żebyście poszli w niedzielę do wyborów. Żebyście oddali w nich głos i mnie wsparli, bo chciałbym dalej realizować to dzieło, które zaczęliśmy pięć lat temu. Do tego zobowiązali się ludzie, którzy chcieli zmian w Polsce. Chcieliśmy, aby wreszcie człowiek i rodzina stanęli na pierwszym miejscu w polityce, żeby cała polityka była na to byłą ukierunkowana. Żeby cała Polska równo się rozwijała. Żeby oceniano nie tylko wielkie miasta, ale żeby patrzono na mniejsze miasta i miejscowości. Żeby wszędzie w Polsce były jednakowe szanse. Żeby uczeń, który chodzi do wspaniałej szkoły w wielkim mieście czy do wiejskiej małej szkoły miał takie same szanse edukacyjne. To jest bardzo ważne dla przyszłości, dla budowy Polski jako nowoczesnego Państwa. Chcieliśmy aby w Polsce wreszcie wsparta była rodzina.

Tłumaczył również w jaki sposób chciałby budować Państwo Polskie -  Po pierwsze na naszej tradycji, nienaruszalnej i świętej dla nas wszystkich, w której jesteśmy wychowani od pokoleń, ale obok tego także i na nowoczesnej gospodarcze rozwijającej się, ambitnej, którą Polacy umieją zrealizować i pokazują to na całym świecie, że doskonalą się w tym, że pracują w najlepszych na świecie cetnarach badawczo-rozwojowych, że są świetnymi informatykami, naukowcami. Chciałbym aby to wszystko było realizowane u nas. Jestem przekonany, że to jest możliwe. Jestem przekonany, że nie tylko przejdziemy przez kryzys koronawirusa obronną ręką, że sobie z tym poradzimy. Jesteśmy nauczeni ciężkiej pracy.

Jestem przekonany, że dzięki mądrej polityce. Dzięki rozsądnemu prowadzeniu polskich spraw, możemy wejść na drogę nie tyko nowej prezydentury, ale także nowej polityki gospodarczej w naszym kraju. W minionych latach, myślę tutaj o ostatnich trzech dekadach, często było tak, że człowiek ciężko pracował, a miał wrażenie, że nie ma żadnych osobistych efektów tej pracy. Może państwo rozwijało się w niektórych miejscach, ale w swoim domu, wokół siebie, człowiek tego nie widział. Dopiero wyjazd za granicę, powodował ten awans, przede wszystkim materialny. Ten wyjazd był jedyną szansą. Ja chcę, żeby to się wreszcie w Polsce zmieniło i my to zmieniamy w ostatnich latach poprzez docenienie rodziny, poprzez wszystkie programy rodzinne, które stanowią bazę finansową dla bardzo wielu rodzin. Chcę, żeby nad tym nadbudowany był jeszcze pięknie rozwijający się dom, godziwych płac, dobrej i ambitnej pracy, w której można się realizować.

Chcę, żeby polska rodzina zmierzała do poziomu zamożności takiego jak jest na zachodzie Europy bo to jest bardzo ważne. Dopiero wtedy przede wszystkim młodzi przestaną z naszego kraju wyjeżdżać kiedy szanse dla nich będą takie same jak na zachodzie. To jest moje wielkie dążenie, ja to właśnie chcę osiągnąć. Potrzebuję do tego jeszcze tych pięciu lat i dlatego przyjechałem tutaj na Podkarpacie, przyjechałem tutaj do Jasła prosić państwa o wsparcie, żebyście poszli do wyborów w niedzielę, żebyście swoich sąsiadów namówili, rodziny, przyjaciół, żebyście wzięli samochody podwieźli tych co mają problem z chodzeniem. Namówili tych co się zastanawiają czy iść. Jeżeli ktoś ma problem i się zastanawia jak głosować to proszę was żebyście go poprosili tylko o jedno. Weź sobie porównaj jak ci się żyło przed 2015 rokiem, a jak ci się żyje od 2015 roku, odkąd Duda został prezydentem do teraz. Porównaj sobie, idź na wybory i oddaj głos. Niech żyje Polska! Dziękuje Państwu! Do zobaczenia.

 

Prezydent po zakończeniu swojego wystąpienia, jeszcze przez kilkanaście minut pozował do wspólnych zdjęć z wyborcami.

Z Jasła „Dudabus” wyruszył w dalszą trasę po Podkarpaciu. Kolejnym punktem wizyty urzędującej głowy państwa w naszym regionie jest Jasienica Rosielna w powiecie brzozowskim.

 

Niedzielne wybory przyniosły Prezydentowi Andrzejowi Dudzie zwycięstwo.

W Jaśle Andrzej Duda zdobył 11 229 głosów tj. 62,17%,

W gminie Jasło Andrzej Duda zdobył 7 118 głosów tj. 78,87%,

W Powiecie Jasielskim Andrzej Duda zdobył 45 906 głosów, tj. 76,06%.

 

Inne relacje o wizycie Prezydenta Andrzeja Dudy w Jaśle:

 

Andrzej Duda odwiedził Jasło – relacja filmowa

 

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Jasło

 

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Jaśle

 

Finał kampanii prezydenckiej: Andrzej Duda wyruszył z Jasła po zwycięstwo

 

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Jasło! W ostatni dzień kampanii wyborczej na placu Bartłomieja spotkał się z mieszkańcami powiatu [ZDJĘCIA]

J.M.

 

0905

 

0913

 

0918

 

0920

 

0921

 

0923

 

0932

 

0936

Foto: J.Nowak

 

 

Dodaj komentarz