Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Jasła.

W minioną sobotę, 11 marca Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował swoją wizytą w Jaśle cykl przedwyborczych spotkań Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Przyszłość to Polska”. Na otwarte spotkanie z Premierem w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, poza licznie zgromadzonymi mieszkańcami powiatu jasielskiego i regionu, przybyli parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele lokalnych firm i instytucji.

Spotkanie z Mateuszem Morawieckim poprowadził Rafał Bochenek, rzecznik PiS.

Mateusz Morawiecki podczas swojego wystąpienia odniósł się do obecnej sytuacji gospodarczej, społecznej i politycznej. Zwrócił uwagę na to, jak wiele się w Polsce zmieniło odkąd władzę sprawuje  rząd Zjednoczonej Prawicy.

Pomimo wielkiego kryzysu obniżyliśmy do najniższych poziomów w historii III Rzeczpospolitej podatek PIT. Został on obniżony do 12 proc., a kwota wolna od podatku do 30 tys. złotych.

Rząd PiS obniżył VAT na podstawowe artykuły żywnościowe, na paliwo, na ciepło, na gaz i na prąd. Pomimo tych działań, mamy niższy deficyt budżetowy niż planowaliśmy, tj. 12 mld złotych zamiast planowanego prawie 30 mld złotych.

Rząd PO dawał przyzwolenie na to, aby pieniądze były w „kieszeniach mafii paliwowych i łajdaków”.

Wspomniał także o wzmożonej eskalacji hejtu, który określił „efektem Tuska” – Jest więcej hejtu, jest więcej kłamstwa i więcej zła w polskiej polityce, to jest efekt Tuska. Jak wrócił to jeszcze więcej fake newsów, jeszcze więcej hejtu, jeszcze więcej nienawiści. To jest ten przemysł pogardy, który stworzył.

Po zakończeniu swojego przemówienia Mateusz Morawiecki przystąpił do debaty z wyborcami. Z sali padało mnóstwo pytań i poruszono wiele ważnych tematów takich jak dofinansowanie dla Zakładów Produkcji Specjalnej „Gamrat” Sp. z o.o., który jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej, ochrona przeciwpowodziowa, regionalne połączenia kolejowe, czy wsparcie przedsiębiorstw energochłonnych, jak np. Krośnieńska Huta Szkła. Pytano o wynagrodzenia dla sołtysów, emerytury pomostowe pracowników gazownictwa, wsparcie finansowe dla szpitali powiatowych, wsparcie dla PCK, wsparcie dla przedsiębiorców i rolników, ekshumację ofiar pomordowanych w rzezi Wołyńskiej, oraz budowę stadionu piłkarskiego dla Jasła.

Adam Pawluś podziękował Premierowi za poparcie w kwestii budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych w Jaśle autorstwa śp. mistrza Andrzeja Pityńskiego oraz poruszył kwestię reparacji wojennych.

Podziękował także za ogromne wsparcie rządu, dzięki któremu do mieszkańców powiatu jasielskiego w ciągu dwóch ostatnich kadencji trafiło ponad miliard złotych.

Spotkanie zakończyło się owacjami i odśpiewano mu „Sto lat”. Premier Mateusz Morawiecki jeszcze przez długi czas rozmawiał z wyborcami ściskając im dłonie i pozując do pamiątkowych zdjęć.

Delegacja Prawa i Sprawiedliwości odwiedziła również osiedle Sobniów, by zapalić znicze i złożyć symboliczne wiązanki kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II przy miejscowym kościele parafialnym.

 

Relacje, zdjęcia i filmy ze spotkania:

 

PiS zainaugurowało kampanię wyborczą. Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Jasła

 

Spotkanie premiera Morawieckiego z mieszkańcami Jasła . Tusk stroi się w piórka – Nie ze mną te numery Brunner – ZOBACZ FILM

 

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Jasło – film

 

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Jasło

 

PiS inauguruje w Jaśle kampanię przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi

 

Wizyta Premiera Morawieckiego w Jaśle – fotorelacja

 

Mateusz Morawiecki w Jaśle

 

Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego w Jaśle

 

Inauguracja debaty programowej PiS. Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Jasła i regionu

 

Premier Morawiecki w Jaśle: nasz program wykuwa się nie w gabinetach tylko na takich spotkaniach

 

Morawiecki mocno do Tuska: serio myślisz, że ludzie mają taką krótką pamięć?

 

 Premier w Jaśle: Nasz program wykuwa się nie w gabinetach, ale na takich spotkaniach. Zapytajmy PO, gdzie były pieniądze

 

Premier Morawiecki nie zostawia suchej nitki na Tusku: Chyba zamienił się w Hansa Klossa. Ale ja powiem: nie ze mną te numery Brunner

 

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Jasła

 

0860

 

0881

 

0886

 

0896

 

0897

 

0901

 

0918

 

0922

 

0925

 

0950

 

0956

 

0959

 

0960

 

0974

 

0967

 

0978

 

Foto: J.Nowak

 

Dodaj komentarz