Przemysław Gintrowski „Potęga dźwięku”.

W 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Jasielski Dom Kultury przygotował koncert pieśni z twórczości Przemysława Gintrowskiego w wykonaniu jasielskiej młodzieży. Utwory wykonała Gabriela Pięta, z towarzyszeniem Orkiestry Smyczkowej Prywatnej i Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaśle pod batutą Pawła Oszajcy.

 

Na rozpoczęcie koncertu Dyrektor JDK Janusz Szewczyk powiedział:

13 grudnia 1981 r. – ta grudniowa noc była trudną nową, rzeczywistością, na którą naraziliśmy się my Polacy. Obudziliśmy się w nowej rzeczywistości, zamrożenia wolności obywatelskiej. I dzisiaj właśnie w tę rocznicę chcemy o niej pamiętać. Zapraszamy na koncert pieśni Przemysława Gintrowskiego „Potęga dźwięku”. Przemysław Gintrowski to bard, muzyk i kompozytor. Przed laty wraz z Jackiem Kaczmarskim i Zbigniewem Łapińskim współtworzyli. Ich dorobek na stałe wpisał się w szczególną historię Solidarności i historię polskiej piosenki literackiej. Tymi piosenkami żyją, jak Państwo widzicie, wciąż nowe pokolenia, które ze szczerą chęcią i zainteresowaniem coraz częściej sięgają do tekstów Herberta, Kaczmarskiego, czy też wielu innych znakomitych poetów.

Pozostawiam Państwa sam na sam z refleksjami. Jednocześnie przed Państwem Gabriela Pięta, oraz Orkiestra Smyczkowa Prywatnej i Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaśle pod batutą Pawła Oszajcy.

 

Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami, wysoko oceniając młodych artystów. Nie obyło się bez kilkakrotnych bisów.

 

J.M.

Dodaj komentarz