230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W tym roku jasielskie obchody Konstytucji 3 maja niestety znów zostaną ograniczone do minimum i będą miały charakter symboliczny. Nie oznacza to jednak, że nie możemy tego bardzo ważnego dla nas Polaków święta, obchodzić radośnie w domu, wśród najbliższych.

 

W naszym mieście, jak co roku, wzdłuż ulic zawisną biało-czerwone flagi. Zachęcamy, by pojawiły się one także przy domach, w oknach, na balkonach wszystkich naszych mieszkańców – w ten sposób uczcimy również święto flagi, które obchodzone jest 2 maja.

 

By uczcić 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, w kościele farnym, o godz. 11 odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny (transmisja online), a na Grobie Nieznanego Żołnierza zostaną złożone kwiaty (nie będzie zorganizowanej ceremonii). Natomiast Jasielski Dom Kultury zaprasza na program artystyczny „Witaj majowa jutrzenko …” uczcimy cię wierszem i piosenką! Koncert online w wykonaniu recytatorów i wokalistów JDK, zaprezentowany zostanie na stronach internetowych www.jdkjaslo.pl oraz www.um.jaslo.pl. Szczegóły na plakacie.

 

Świętujmy razem, chociaż osobno!

 

Urząd Miasta w Jaśle

 

 

Dodaj komentarz