Pokutne Nabożeństwo Fatimskie w 40 rocznicę Porozumień Sierpniowych.

Od wielu lat w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, od maja do października, odbywają się nabożeństwa fatimskie. W sierpniu – miesiącu Porozumień Sierpniowych – NSZZ „Solidarność” Regionu Podkarpacie w sposób szczególny kieruje swe myśli i modlitwy ku Matce Bożej Fatimskiej.

Pierwsze nabożeństwo fatimskie w kościele „na górce” w Miejscu Piastowym z udziałem „Solidarności” odbyło się 1 sierpnia 1998 r.

Przewodniczył mu wówczas śp. bp Jan Chrapek. Od tego momentu władze związku postanowiły kontynuować co roku to wielkie wydarzenie duchowe, modląc się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy.

1 sierpnia 2020 r., w pierwszą sobotę sierpnia w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyło się kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Tym razem modlitwie przewodniczył ks. Rafał Kamiński CSMA, wikariusz generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła.

W Nabożeństwie udział wzięli członkowie podkarpackiej „Solidarności” modląc się u stóp Matki Bożej Fatimskiej o łaski dla wszystkich ludzi pracy i ich rodzin.

W wygłoszonym słowie ks. Kamiński CSMA przypomniał najważniejsze przesłanie sierpniowego objawienia Matki Bożej w Fatimie, a następnie wskazał na kilka wydarzeń, które miały decydujące znaczenie w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W sposób szczególny podkreślił rolę Maryi, jako Tej, która zawsze przychodzi z pomocą swoim dzieciom, zwłaszcza wtedy, gdy znajdują się w niebezpieczeństwie. To właśnie Matkę Bożą widziały zarówno dzieci w Fatimie, jak i żołnierze walczący w Bitwie Warszawskiej.

Kończąc homilię kaznodzieja odniósł się do wydarzeń współczesnych, zwłaszcza licznych profanacji i przypominając słowa św. Jana Pawła II zaapelował o stanowczy sprzeciw wobec niszczenia tego, co od wieków stanowiło dla katolików symbol świętości i wiary w Boga.

Po Eucharystii uczestnicy nabożeństwa omówili modlitwę różańcową i wyruszyli ze świecami trzymanymi w dłoniach w uroczystej procesji maryjnej.

 

Nabożeństwo Fatimskie w Miejscu Piastowym.

 

J.M.

.

0938

 

0940

 

0943

 

0944

 

0946

 

0950

 

0952

 

0963

 

0967

 

0970

 

0971

 

0972

 

0974

 

0991

 

Foto: J.Nowak

 

Dodaj komentarz