Stanisław Koczwara odznaczony.

W dniu 19 grudnia 2019 r. o godz. 14.30 w Pałacu Prezydenckim Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Minister Andrzej Dera wręczył Ordery Odrodzenia Polski osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu.

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w tym dniu odznaczony został  członek naszego Stowarzyszenia – Stanisław Koczwara – za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.

 

Serdecznie gratulujemy.

.

Warto przypomnieć, ze Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – Order ustanowiony w 1921 r. -  nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

J.M.

Dodaj komentarz