Wizyta Kornela Morawieckiego w Jaśle.

30.10.2018 r. poseł na Sejm RP a zarazem lider partii „Wolni i Solidarni” Kornel Morawiecki przybył do Jasła na spotkanie z mieszkańcami Jasła i okolic. Spotkanie odbyło się w Sali Domu Kultury „Kolejarz”. Podsumował on m.in. dotychczasowy przebieg kampanii wyborów samorządowych.

- Uważam, że nasz udział w wyborach pokazał, że jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalni. Poparcie oscyluje w granicach jednego procenta. To bardzo mało, lecz jest to obiecujący kapitał. Pamiętajmy, że są partie, które są dużo starsze od nas, jak partia Razem, czy też partia Janusza Korwina-Mikke, a cieszą się poparciem zbliżonym do naszego. Nie jest, więc tak źle. Niskie poparcie wynika też z faktu zdominowania polskiej sceny politycznej przez duże ugrupowania, Prawo i Sprawiedliwość oraz Platformę Obywatelską. – powiedział.
Mamy około dziesięciu radnych w skali całego kraju. To niewiele. Liczę jednak na to, że w drugiej turze wyborów na urząd wójta gminy Osiek Jasielski wygra Andrzej Stachurski. Przyjechałem do Jasła, aby go wesprzeć. Życzę mu wygranej w niedzielnym głosowaniu. – mówił.

Przedstawił również założenia programowe swojej partii.

Marzenia o solidaryzmie, o solidarności są bardzo ważne. Uważamy, że podział polityczny na dwa zwalczające się obozy jest niezwykle szkodliwy dla Polski. My szukamy nie tylko w Polsce lokalnej, ale w ogóle w Polsce szukamy takich osób, które chcą ten podział zasypywać. Wierzę, że w taki sposób uda nam się sukcesywnie poszerzać nasz elektorat. Polacy zatomizowani i skupiający się na indywidualizmie potrzebują solidaryzmu.

 

Pełne wystąpienie Kornela Morawieckiego.

 

Po wystąpieniu Kornel Morawiecki odpowiadał na zadawane politykowi pytania dotyczące w przeważającej części aktualnej sytuacji politycznej w Polsce.

Jasielskie koło terenowe partii „Wolni i Solidarni” obejmujące powiat jasielski liczy obecnie ok. 20 osób poinformował jego przewodniczący Kazimierz Potyrała.

 

Więcej o spotkaniu:

 

Kornel Morawiecki w Jaśle

 

Morawiecki popiera Andrzeja Stachurskiego na wójta gminy Osiek Jasielski

JM.

100_5195

 

100_5196

 

100_5200

 

100_5201

 

100_5202

 

100_5204

 

100_5205

 

100_5206

 

Foto: J.Nowak

Dodaj komentarz