Janusz Śniadek: „Duma z tradycji Sierpnia ’80”

Dowartościowane zaś zostały dokonania innych, czyniąc z Niemiec głównego gracza w tej części świata. Stało się to kosztem naszej pozycji, która mogła być wzmocniona poprzez podkreślanie znaczenia zmian, które zaczęły się w stoczniach Gdańska, Gdyni, Szczecina, w kopalniach Śląska.

Polityka minimalistyczna „ciepłej wody w kranie” doprowadziła do obumierania solidaryzmu społecznego, a politykę zagraniczną pod rządami PO stać jedynie na wpisanie się w dalszy ciąg skutków hołdu berlińskiego, złożonego przez ministra Sikorskiego w 2011 roku.

Budujmy naszą dumę na przesłaniu Sierpnia przypominając o co nam wówczas chodziło. Pamiętajmy o słowach św. Jana Pawła II, iż wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, robiąc z niej dobry użytek, a demokracja bez wartości łatwo przeradza się w jawny lub ukryty totalitaryzm. Stąd   przypominanie postulatów i idei Sierpnia ’80. Nie jest tak, że rewolucję „Solidarności” trzeba dokończyć. Trzeba ją zacząć od nowa.

34 rocznica Sierpnia ‘80 zbiega się z otwarciem gmachu ECS. To przedsięwzięcie jest wykorzystywane przez środowisko Platformy Obywatelskiej wykorzystujące przewagę, jaką daje dysponowanie środkami publicznymi, do zawłaszczania tradycji solidarnościowej. Wśród pracowników ECS ze świecą szukać ludzi, którzy mają cokolwiek wspólnego z „S”.

O tradycji „Solidarności” powinni mówić jej kontynuatorzy. Zapraszam więc w imieniu współorganizatorów na wtorkowa konferencję Polska Solidarna Lecha Kaczyńskiego w Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Not. ASG
Oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/

 

Dodaj komentarz