Obchody 36 rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Minęło 36 lat od męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Legendarny kapelan „Solidarności” w brutalny sposób został zamordowany przez funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. Słowa które po sobie pozostawił – „zło dobrem zwyciężaj”, do dziś są moralnym drogowskazem dla wielu. Tego dnia przypada również Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

Zbrodnia SB została otoczona akcją dezinformacyjną. Okoliczności zbrodni nadal nie zostały do końca wyjaśnione. Nie udało się np. ustalić co robiła 19 października w Bydgoszczy grupa oficerów Wojskowej Służby Wewnętrznej (WSW) w tym samym czasie, gdy grupa Piotrowskiego z SB czekała, aż ks. Popiełuszko opuści kościół.

 

Skromniejsze w tym roku z powodu pandemii obchody zorganizowane przez jasielską Solidarność, nasze „Stowarzyszenie” i Starostwo Powiatowe upamiętniły 36 rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W intencji zamordowanego kapłana, Ojczyzny oraz kanonizacji ks. Jerzego Popiełuszki odbyła się 19 października wieczorna Msza Św. w kościele Św. Stanisława B.M. w Jaśle.

 

Mszę św., która była prośbą o rychłą kanonizację, poprzedziła modlitwa różańcowa oparta na fragmentach rozważań różańcowych odprawionych przez bł. ks. Jerzego w dniu jego śmierci w Bydgoszczy (ostatni różaniec).

 

Po Mszy Świętej Starosta Jasielski Adam Pawluś wraz z delegacją jasielskiej „Solidarności” i naszego „Stowarzyszenia” złożyli kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniającą wielkiego kapelana Solidarności. Starosta, ze względu na stan epidemiologiczny, w kilku słowach przypomniał zebranym jak ważną postacią był ksiądz Jerzy Popiełuszko.

 

Inne relacje:

 

36. Rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 

Jasło. Oddali hołd błogosławionemu ks. Jerzemu Popiełuszce

J.M.

 

0225

 

0227

 

0230

 

0232

 

0239

Foto: J.Nowak

Dodaj komentarz