Spotkanie z Posłem Arkadiuszem Mularczykiem.

W dniu 6 kwietnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle odbyło się otwarte spotkanie z Posłem Arkadiuszem Mularczykiem – Przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec za Szkody Wyrządzone w trakcie II Wojny Światowej zaproszonym przez Posła Bogdana Rzońcę.

Poseł Arkadiusz Mularczyk mówił o trwających pracach nad aktualizacją raportu dotyczącego strat wojennych wyrządzonych Polsce przez Niemców w czasie trwającej II wojny światowej. Zachęcał także samorządy do sporządzania raportów dotyczących szkód wojennych, wyrządzonych w danym mieście, czy miejscowości, a które będą publikowane na stronie sejmowej parlamentarnego zespołu do spraw reparacji wojennych.

Nagranie wystąpienia Posła Arkadiusza Mularczyka.

 

Następnie Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaśle Mariusz Świątek przedstawił zebranym opis strat odniesionych przez Jasło w wyniku celowego zniszczenia infrastruktury przez żołnierzy niemieckich i zrabowanego przez nich majątku zakładów i osób prywatnych, oraz posiadaną przez miasto dokumentację na ten temat.

Nagranie wystąpienia Dyrektora Mariusza Świątka.

 

Więcej informacji na ten temat:

.

Spotkanie z Posłem Arkadiuszem Mularczykiem

 

Eksperci przygotowują raport o stratach wojennych

 

Poseł Arkadiusz Mularczyk o stratach wojennych w Jaśle (film)

J.M.

 100_4613

 

 

100_4618

 

100_4619

 

100_4623

 

100_4624

 

Foto: J.Nowak

Dodaj komentarz