Msza Św w 29 rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Mszę Św. sprawował ks. Łukasz Mariuszczyc. W uroczystości uczestniczyło wielu wiernych, a także poczty sztandarowe NSZZ Solidarność (Huta Szkła i Gamrat)

W wygłoszonej homilii ks. Grzegorz Krupa nawiązując do kazań głoszonych przez księdza Jerzego Popiełuszkę zastanawiał się czy dzisiaj słowa kapelana „Solidarności” byłyby w stanie poruszyć słuchaczy.

W dalszej części homilii powiedział:

„Najważniejsze jest chyba jednak pytanie, co zostało w nas z ponadczasowego przesłania głoszonego przed laty przez księdza Popiełuszkę. Czy w naszym życiu stosujemy jedną sztandarową zachętę: zło dobrem zwyciężaj? Jak reagujemy na zło wokół nas? Czy stać nas na rozbrajającą moc zła odpowiedź dobrem w przestrzeni publicznej, społecznej, politycznej, narodowej, miejskiej, parafialnej, ale także w tej przestrzeni najważniejszej w naszych relacjach z najbliższymi, choćby w rodzinie.  Na to najważniejsze rozstrzygające pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie dzisiaj osobiście. W tym sensie możemy dopiero mówić, że takie uroczystości jak dzisiejsza nie są tylko wspominaniem sentymentalnej solidarnościowej przeszłości. Moi drodzy – zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby nie zmarnować tej pięknej tradycji solidarnościowego środowiska Jasła i naszego kościółka.”

Po Mszy Św. poczty sztandarowe i wierni zgromadzili się pod tablicą upamiętniającą bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. W kilu słowach prezes naszego Stowarzyszenia – Kazimierz Rozenbeiger przypomniał zasługi ks. Jerzego Popiełuszki, jak i apelował do wiernych, by nie zapominać o ideach dziś już błogosławionego. Następnie Paweł Pietrusza – wiceprzewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność, Leszek Znamirowski – Wiceburmistrz Miasta Jasła i Bogdan Rzońca – poseł PIS złożyli pod tablicą ks. Jerzego wiązanki biało-czerwonych kwiatów.

Uroczystość zakończyło odśpiewanie przez zebranych pieśni „Ojczyzno ma”.

J.M.

Obraz 1484Obraz 1485Obraz 1487Obraz 1488Obraz 1490Obraz 1491Obraz 1492Obraz 1493Obraz 1495Obraz 1496Obraz 1499Obraz 1500Obraz 1501Obraz 1502

4 Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz